BESTE KORTFILM

1. BEURTKRAG

2. SKEWE REËNBOOG

3. VRYSLAG

BESTE REGISSEUR KORTFILM

1. LINSEN LOOTS - FOTO

2. WIM STEYTLER - SKEWE REËNBOOG

3. MARCEL VAN HEERDEN - VRYSLAG

BESTE AKTEUR KORTFILM

1. GAVIN VAN DEN BERG - SKEWE REËNBOOG

2. GERARD RUDOLF - VRYSLAG

3. NEELS VAN JAARSVELD - SWEISBRIL

BESTE AKTRISE KORTFILM

1. CHANELLE DE JAGER - KONNEKSIES

2. JANA STRYDOM - HARTLOOP

3. MARTELIZE KOLVER - VAN LYN AF

BESTE DRAAIBOEK KORTFILM

1. STIAAN SMITH - BEURTKRAG

2. GERARD RUDOLF - SWEISBRIL

3. MARCEL VAN HEERDEN - VRYSLAG

GEHOORGUNSTELING KORTFILM

BEURTKRAG

DIE SNELWEG SLUIPER

DOMINEE-TRUUKS

FOTO

HARTLOOP

JAN UMKHWETHA

KLEINGELD

KONNEKSIES

MELUSINE VAN ARCADIA

SKEWE REËNBOOG

SWEISBRIL

TEKKIES VIR TREVOR

VAN AGTER DIE DEUR

VAN LYN AF

VRYSLAG

BESTE SPEELFILM

1. DIS EK, ANNA – NIEL VAN DEVENTER

2. ‘N MAN SOOS MY PA - JOHAN KRUGER & SEAN ELSE

3. SINK - ANEL ALEXANDER, JOHAN KRUGER, BRETT MICHAEL INNES

BESTE REGISSEUR SPEELFILM

1. DIS EK, ANNA – SARA BLECHER

2. ‘N MAN SOOS MY PA - SEAN ELSE

3. SINK - BRETT MICHAEL INNES

BESTE AKTEUR SPEELFILM

1. EDWIN VAN DER WALT - DIE PRO

2. MORNE VISSER - DIS EK, ANNA

3. NEELS VAN JAARSVELD - ‘N MAN SOOS MY PA

BESTE AKTRISE SPEELFILM

1. ANEL ALEXANDER - SINK

2. CHARLENE BROUWER - DIS EK, ANNA

3. SHOKI MOKGAPA - SINK

BESTE OORSPRONKLIKE MUSIEK SPEELFILM

1. BENJAMIN WILLEM - ‘N MAN SOOS MY PA

2. BENJAMIN WILLEM - ‘N PAWPAW VIR MY DARLING

3. CHRIS LETCHER - SINK

4. GEO HOEHN - UITVLUCHT

5. GEO HOEHN - VERSKIETENDE STER

6. LOUIS NEL & RIAN ZIETSMAN - BOERE OP DIE AARDSDREMPEL

7. SCHALK JOUBERT - DIS EK, ANNA

8. WYNAND DELPORT - DIE PRO

BESTE DRAAIBOEK SPEELFILM

1. TERTIUS KAPP - DIS EK, ANNA

2. SEAN ELSE - ‘N MAN SOOS MY PA

3. BRETT MICHAEL INNES - SINK

BESTE REDIGERING SPEELFILM

1. JAMES CARROLL – VERSKIETENDE STER

2. KOOS ROETS - ‘N PAWPAW VIR MY DARLING

3. LINSEN LOOTS - DIE PRO

4. LUCIEN BARNARD - UITVLUCHT

5. MANDY ROBERTS - ‘n MAN SOOS MY PA

6. NICHOLAS COSTARAS - DIS EK, ANNA

7. NICHOLAS COSTARAS & BRETT MICHAEL INNES - SINK

8. RICHARD FINN GREGORY& RONELLE LOOTS - BOERE OP DIE AARDSDREMPEL

BESTE KINEMATOGRAFIE SPEELFILM

1. DIRK MOSTERT – ‘N PAWPAW VIR MY DARLING

2. EDUAN KITCHING – DIE PRO

3. JACQUES KOUDSTAAL – ‘N MAN SOOS MY PA

4. JONATHAN KOVEL – DIS EK, ANNA

5. RICHARD FINN GREGORY - BOERE OP DIE AARDSDREMPEL

6. TREVOR CALVERLEY - SINK

7. WILLIAMSON COLLINSON – VERSKIETENDE STER

8. ZENN VAN ZYL - UITVLUCHT

GEHOORGUNSTELING SPEELFILM

DIE PRO

DIS EK, ANNA

‘N MAN SOOS MY PA

‘N PAWPAW VIR MY DARLING

SINK

UITVLUCHT

VERSKIETENDE STER

BOERE OP DIE AARDSDREMPEL

BESTE BESTAANDE KORTFILM

1. DEAREST ELLE - ADAM HEYNS, JENNA DUNSTER & LARÉ BIRK

2. LOVEPSYCH – WILLEM VAN DEN HEEVER

3. SPEL - LIAM LONGLAND & YOLANDA MAYER

BESTE BESTAANDE DOKUMENTÊR

1. 204:GETTING AWAY WITH MURDER - WARREN BATCHELOR & TONY MIGUEL

2. THE FOREIGN MINISTER - BARBARA KING & MANDY JACOBSON

3. THE SHORE BREAK - RYLEY GRUNENWALD & ODETTE GELDENHUYS