Die benoemings vir die South African Film & Television Awards (Saftas) is vandag bekend gemaak. 

Noem my Skollie, Neels van Jaarsveld, Christia Visser, Boekklub, Weg! Agterpaaie, Hotel, Karen Zoid, Alison en Nobody's died laughing is van die groot name en produksies wat benoem is.

Meer as 400 produksiehuise het ingeskryf vir dié gesogte toekennings. Altesaam 258 inskrywings is gekies in die 89 kategorieë. Die toekennings vind 16-18 Maart by Sun City plaas.

Televisie

Beste TV-sepie of telenovela

High Rollers

Isibaya

The Road

Beste regie – TV-sepie of telenovela

High Rollers

Isibaya

The Road

Beste akteur – TV-sepie of telenovela

Anthony Coleman – High Rollers

Justin Strydom – High Rollers

Siyabonga Thwala – Isibaya

Beste aktrise – TV-sepie of telenovela

Tina Jaxa – Gold Diggers

Clementine Mosimane – Gold Diggers

Masasa Mbangeni – Scandal!

Suidooster-akteurs FOTO Donna Lewis Suidooster-akteurs FOTO Donna Lewis

Gewildste TV-sepie

Isibaya

Zabalaza

The Road

Gold Digger

Isidingo

Generations, The Legacy

Uzalo

Ashes to Ashes

Rhythm City

Suidooster

Getroud met Rugby: Die Sepie

Ring of Lies

Greed and Desire

Binnelanders

High Rollers

7de Laan

Scandal!

bloedbroers

Beste TV-drama

Bloedbroers

Heist

Sober Companion

Beste regie – TV-drama

Bloedbroers

Heist

Sober Companion

FOTO: Verskaf FOTO: Verskaf

Beste draaiboek – TV-drama

Die Boekklub

Fluitens

JAB

Beste akteur –TV-drama

Neels van Jaarsveld – Bloedbroers

Jerry Mofokeng – Heist

Trevor Gumbi – Sober Companion

Beste aktrise – TV-drama

Tiffany Barbuzano – Sober Companion

Brenda Ngxoli – Hustle

Linda Sokhulu – Sokhulu and Partners

Beste ondersteunende akteur – TV-drama

Chris van Niekerk – Die Boekklub

Tumisho Masha – Saints and Sinners

Warren Masemola – Heist

Beste ondersteunende aktrise – TV-drama

Jana Cilliers – Die Boekklub

Tina Jaxa – Isikizi

Samela Tyelbooi – It's Complicated

Beste TV-komedie

Puppet Nation ZANews

Hotel 

Those Who Can't

hotel

Beste akteur – TV-komedie

James Borthwick

Kagiso Lediga

Grant Swanby

Beste aktrise – TV-komedie

Sola Nombona

Hannah Barnard

Chantal Herman

Beste regie – TV-komedie

Hotel

Puppet Nation ZANews

Those Who Can't

FOTO Marijke Willems FOTO Marijke Willems

Beste geselsprogramaanbieder

Anele Mdoda – Real Talk with Anele

Bonnie Mbuli – Afternoon Express

Karen Zoid – Republiek van Zoid Afrika

Beste geselsprogram

Real Talk with Anele

Republiek van Zoid Afrika

The Chatroom

The Voice lees nou

Beste program in ’n internasionale formaat

Clash of the Choirs SA

The Great South African Bake Off

The Voice SA

Beste werklikheidsreeks

The Ultimate Braai Master

Vrydag 4 uur

Weg! Agterpaaie, Namibië

Beste speletjiesprogram

Musiek Roulette

Noot vir Noot

Point of Order

Film

Noem my skollie

Beste akteur – Vollengte film

Deon Lotz – Dis koue kos, Skat

Dan Jaques Mouton – Noem my Skollie

Garion Dowds – Shepherds and Butchers

Christia Visser FOTO Leana Clunies-Ross

Beste aktrise – Vollengte film

Anel Alexander – Sink

Shoki Mokgape – Sink

Christia Visser – Tess

Modder en Bloed FOTO:  Jacques Loots Modder en Bloed FOTO: Jacques Loots

Beste manlike byspeler – Vollengte film

Grant Swanby – Modder en Bloed

Abdurahgmaan Adams – Noem my Skollie

Deon Lotz – Shepherds and Butchers

Beste vroulike byspeler – Vollengte film

Hlubi Mboya – Dora's Peace

Leleti Khumalo – Free State

Renate Stuurman – Happiness is a Four-Letter Word

fliek

Beste dokumentêr

Alison

Doc-U-Mentally

Nobody's Died Laughing

Beste kortfilm

Konneksies

The Suit

Vryslag

Lees die volledige lys van benoemings HIER.